Staňte se členem
Klubu Nadace OSF

Staňte se členem
Klubu Nadace OSF

Dobročinná závěť

V Česku propadne státu bezmála 150 milionů korun ročně od lidí, kteří zemřeli bez dědice a nesepsali závěť. Přesto v současné době 58 % českých seniorů považuje pomoc formou daru ze závěti za správnou. Celý život se rozhodujeme, jak naložíme se svými penězi, mnozí již nyní část svých peněz pravidelně věnují na dobročinné účely.

Přemýšleli jste, co se jednou stane s vašimi penězi či majetkem?
Jaký odkaz zde necháte budoucím generacím?

Sepsáním poslední vůle, tedy závěti, můžete dle nového občanského zákoníku rozhodnout, jak bude váš majetek rozdělen a využit. Zabezpečíte tak především svou rodinu a své blízké! Část svého majetku můžete také odkázat na dobročinné účely ve prospěch nadace nebo neziskové organizace, jejíž činnosti si vážíte nebo kterou dlouhodobě podporujete. Protože podělit se s druhými přináší radost a dobrý pocit!

Pokud se rozhodnete do své závěti zahrnout Nadaci OSF, budeme poctěni! Váš dar může pomoci v boji proti korupci, podpořit rovné šance na vzdělání pro všechny děti, zajistit stejné příležitosti pro ženy a muže nejen v pracovním životě anebo pomoci vybudovat silnou občanskou společnost, která dbá na dodržování lidských práv. Vaším odkazem bude zlepšení kvality života současné i budoucí generace.Závěť pomáhá - paní

Ať už si zvolíte jakýkoliv účel daru, budete mít jistotu, že jste se rozhodli správně. Náš tým nadšených lidí pracuje ve stabilní organizaci, která více jak 20 let pomáhá k dodržování principů demokracie a otevřené společnosti v Česku. Pokud přemýšlíte o svém daru více strategicky a dlouhodobě, nabízíme vám možnost vytvoření vlastního dárcovského fondu.

Pomáháte za života, pomáhejte i po něm.
Věnujte 1 % na dobročinné účely a 99 % své rodině!
Darovat může každý.

Pokud se chcete poradit, rádi se s vámi sejdeme osobně, abychom probrali důvody proč sepsat závěť, jak odkázat dar na dobročinné účely, jak bude Váš dar využit, případně jaké jsou možné formy dárcovských fondů. Velice rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a pomůžeme s případným vyřízením závěti.

Kontakt:
Lenka Marečková
manažerka fundraisingu
tel: 776 826 022
e-mail: lenka.mareckova@osf.cz