Podpořte aktivity
Nadace OSF

Podpořte aktivity
Nadace OSF

#hodinavolby

Jak dlouho se rozmýšlíš, komu to hodíš?

Nastává #hodinavolby!

Dvacet minut – tak dlouho trvá v průměru nalakovat si nehty. Dvě minuty věnujeme průměrně výběru ponožek a zhruba půl hodiny strávíme přípravou večeře. To znamená, že za rok strávíme výběrem ponožek něco málo přes 12 hodin. Zajímavé, že?  Nás by ale víc zajímalo, kolik času věnujete přemýšlení o tom, koho budete volit? Máte už dopředu vybráno a volíte vždy stejně nebo poctivě studujete programy? A víte, kde hledat informace, když je potřebujete?

Protože chceme znát odpověď na všechny tyhle otázky a taky Vám trochu pomoci se v záplavě billboardů, skandálních novinových titulků a podivných kauz, které většinou doprovází předvolební kampaně, zorientovat, spouštíme náš volební speciál nazvaný Hodina volby.

Co v něm najdete a proč byste ho měli sledovat?

Nadace OSF Praha dlouhodobě spolupracuje s různými organizacemi, které se věnují problematice korupce, transparentnosti státní správy a mapují, jak námi zvolení zákonodárci nakládají jednak s prostředky, které jsou jim svěřené a také s fakty při svých prohlášeních.

Na webu www.hodinavolby.cz, který pro Vás již brzy spustíme, tak najdete hezky přehledně informace např. o tom,jaké jsou kompetence jednotlivých krajů od organizace KohoVolit (nebo si vyplnit jejich populární volební kalkulačku), můžete si tam pročíst hodnocení jednotlivých krajů od sdružení Oživení, nastudovat profily jednotlivých politiků od NašiPolitici nebo si ověřit, kdo z nich občas tak trochu kecá pomocí analýz od Demagog.cz. A také s námi sledovat, jak objektivně o volbách informují média skrze unikátní mediální analýzu, kterou realizujeme společně s odborníkem Tomášem Trampotou a jeho týmem na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. A to vše pěkně přehledně na jednom místě.

Chcete vědět, co se chystá? Sledujte náš Twitter a Facebook, kam postupně umísťujeme to nejzajímavější, co se od našich partnerů dovídáme.

AKTUALITY

29.9.2016

Co si myslí kandidáti do senátu? Skoro polovina by zakázala burkiny. A 15% by zrušilo senát…

Připadá Vám překvapivé, že do Senátu kandidují lidé, kteří by Senát nejraději zrušili? Taky se ptáte, co tam vlastně budou dělat? Někteří prosazovat referendum na základě petice nebo lobbovat za …

Celý článek

26.9.2016

V hodnocení činnosti krajů za uplynulé volební období dopadl nejlépe Kraj Vysočina, následovaný Libereckým a Jihočeským krajem – TZ

Praha, 26.9. 2016 – Nadace Open Society Fund Praha představila online volební speciál nazvaný #hodinavolby, který pomáhá voličům zorientovat se v nadcházejících volbách a zároveň slouží jako snadno dostupný zdroj …

Celý článek
Starší články