Konference Otvírejme radnice II

| Aktuality | Fond Otakara Motejla

Srdečně zveme na konferenci Otvírejme radnice II., věnovanou tématu transparentní komunální politiky, která proběhne v sobotu 21. 3. na pražské Vysoké škole ekomické. Cílem akce je poskytnout odborné zázemí a zkušenosti pro zprůhlednění místní politiky a propojit nové zastupitele s více zkušenými protějšky, aktivními občany a experty z akademické i nevládní sféry.

Témata konference:

Co je politika a proč má být transparentní?

Jak je to s trestněprávní odpovědností zastupitelstva?

Jak zlepšit řízení města z opozičních řad?

Registrace

Vstupné na konferenci je 400 Kč a zahrnuje občerstvení. Pro registraci je třeba se přihlásit do systému Takeplace. Stačí vyplnit e-mail a heslo, případně se přihlásit dvěma kliky přes profil na sociálních sítích. Počet míst je omezen, proto doporučujeme včasnou registraci.

Akce navazuje na úspěšný první ročník, kde zkušenosti se zprůhledňováním lokální politiky sdílelo téměř 200 komunálních politiků a aktivních občanů. Kromě řady praktických poznatků si odnesli také přesvědčení, že poctivá a vstřícná politika má smysl, byť její prosazení není vždy snadné. Neméně cenné byly nové kontakty a poznání, že se ve svém úsilí o zlepšení české politiky mají kde inspirovat a o koho opřít.

Programový výbor

Vladimíra Dvořáková, František Kučera, Karel B. Müller, Petr Vymětal, (katedra politologie VŠE), Jiří Knitl (Fond Otakara Motejla), Oldřich Kužílek (Otevřená společnost), Martin Kameník (Oživení), David Ondračka (Transparency International ČR).

Partneři

Oživení, Takeplace, Transparency International ČR

Máte-li dotazy či podněty, obracejte se na Michaelu Rybičkovou, michaela.rybickova@motejl.cz

Účastníci konference mohou využít ubytování za zvýhodněnou cenu v Hotelu Prokopka, http://prokopka.cz/ Je třeba uvést, že jste přijeli na konferenci Otvírejme radnice, ubytování si účastníci zařizují a hradí sami.