Pomáhejte s námi

Nadace OSF je spolehlivý, profesionální partner s třicetiletou historií působení v ČR a sítí mezinárodních kontaktů. Za dobu naší existence jsme podpořili přes 10 000 projektů částkou přesahující 2 miliardy korun. Jako nadace podporujeme různá témata – finančně i jinak tak pomáháme jednotlivcům a neziskovým organizacím, které se těmto tématům věnují. Společnost se mění a vyvíjí, nadace však zůstávají. Jsou stabilními opěrnými body a přetrvávají bez ohledu na to, že jeden z dílčích problémů byl vyřešen anebo ho již není třeba řešit, vyživují občanský sektor a jeho aktivity.

Chcete nám v tom pomoci?

Staňte se naším dárcem.

Ať už jste fyzická osoba nebo zastupujete firmu, ozvěte se nám.

Za loňský rok si stále můžete odečíst 30 % z daní.

Co Vám můžeme nabídnout

  • doporučení vhodného tématu
  • pravidelné informování o průběhu a dopadech podpořeného projektu
  • možnost participace na projektu, osobní setkání s podpořenými
  • sepsání darovací smlouvy, potvrzení o daru pro daňové účely

Efektivním nástrojem strategické podpory může být i dárcovský fond. Ve spolupráci s dárcem fond zřídíme při nadaci, prostředky však evidujeme odděleně od jiných financí nadace. V současné době provozujeme Nadační fond Hyundai, který podporuje komunitní projekty v Moravskoslezském kraji.

Nadace OSF vznikla v roce 1992 a dvacet let byla financována mezinárodní sítí Open Society Foundations, kterou založil americký byznysmen a filantrop George Soros. V roce 2012 jsme se stali zcela nezávislou nadací a nadále si sháníme prostředky na fungování sami. Proto potřebujeme další partnery a dárce z řad firem i jednotlivců. Mimo jiné jsme členem Koalice Za snadné dárcovství a dodržujeme její etický kodex.

Nahlédněte, kdo nám již pomáhá nebo jaké jsou příběhy naší pomoci.

Kontakt:
Marie Čermáková
manažerka komunikace s dárci
tel: +420 732 600 544
e-mail: marie.cermakova@osf.cz