Expertka na advokační práci z USA navštíví ČR

| Aktuality | Vše

V dubnu bychom vás rádi pozvali na několik akcí Advokačního fóra Nadace OSF. Jedná se o sérii akcí s Liz Birnbaum, ředitelkou advokačního programu organizace Arabella Advisors z USA. Akce se budou konat v Praze a Brně, 15. a 16. dubna.

“Liz Birnbaum se více než tři dekády věnuje tématu prosazování systémových změn, a to z pozice konzultantky, advokační expertky i zaměstnankyně americké vlády. Jsme moc rádi, že někdo s takovouto unikátní kombinací zkušeností přijal naše pozvání do České republiky. Je jasné, že řada věcí je v ČR a USA odlišná, ale zkušenosti Liz a příklady ze Spojených států mohou sloužit jako inspirace pro usilování o společenské změny u nás”, říká k její návštěvě Štěpán Drahokoupil, koordinátor Advokačího fóra Nadace OSF.

Kdo je Liz: 
liz_birnbaum_photo
Liz Birnbaum je ředitelkou advokačního programu a seniorní poradkyní v Arabella Advisors. Poskytuje odborné poradenství pro firmy a neziskové organizace v souvislosti s tématy jako jsou legislativa nebo daně. Liz se více než tři dekády specializuje na veřejné politiky a advokační práci, včetně lobbingu.

Nad rámec zkušeností pro neziskový sektor má Liz rozsáhlé zkušenosti s veřejnými advokačními kampaněmi, a to z pozice advokační expertky i zaměstnankyně státu. Velkou část svého profesního života se zaměřovala na zákony a opatření týkající se přírodních zdrojů, včetně působení na pozici vice-prezidentky pro vládní záležitosti a poradkyni v organizaci American Rivers. Liz také pracovala 10 let pro komise Kongresu USA a pro ministerstvo vnitra. Vystudovala Brown University a práva na Harvard Law School.

Advokační fórum Nadace OSF posiluje hlas občanské společnosti a občanů, aby mohli efektivně a profesionálně prosazovat veřejný zájem. Strategickým partnerem Advokačního fóra je Ashoka Česká republika.

Více o Liz najdete na webových stránkách Arabella Advisors ZDE.

Návštěva Liz Birnbaum je podpořena grantem Velvyslanectví USA v České republice.

Veřejné přednášky Liz Birnbaum – Praha a Brno

Praha – Americké centrum

“Prosazování systémových změn a advokační práce – zkušenosti a inspirace z USA”

Kdy: úterý 16. dubna, 10.00 – 11.30 hodin

Kde: Americké centrum, Tržiště 366/13, 118 00 Malá Strana, Praha

Prosíme vás o registraci ZDE do pondělí 8. dubna včetně.

Brno – Otevřená zahrada

systemova_zmena

“Prosazování systémových změn a advokační práce – zkušenosti a inspirace z USA”

Kdy: pondělí 15. dubna od 13.00 – 14.30 hodin

Kde: Otevřená zahrada, Údolní 33, 602 00 Brno

Prosíme vás o registraci ZDE do čtvrtka 11. dubna včetně.

Brno – Fakult sociálních studií, Masarykova univerzita

ochrana_vodnich_zdroju

Partnerem přednášky je Katedra environmentálních studií, FSS MU

“Jak prosazovat ochranu vodních zdrojů – zkušenosti a příklady z USA”

Kdy: pondělí 15. dubna od 16.00 – 17.30 hodin

Kde: Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií, Joštova 10, 602 00 Brno – místnost č. P52

Prosíme vás o registraci ZDE do pátku 12. dubna včetně. V případě dostatečného počtu míst je možná registrace i na místě.

Přednáška je primárně určena studujícím na FSS Masarykově univerzitě, ale účastníci, účastnice z řad veřejnosti jsou také vítáni.

Účast na přednáškách je bezplatná. Všechny přednášky budou probíhat v anglickém jazyce.