Podpořte aktivity
Nadace OSF

Podpořte aktivity
Nadace OSF

28.3.2019

Expertka na advokační práci z USA navštíví ČR

V dubnu bychom vás rádi pozvali na několik akcí Advokačního fóra Nadace OSF. Jedná se o sérii akcí s Liz Birnbaum, ředitelkou advokačního programu organizace Arabella Advisors z USA. Akce se budou konat v Praze a Brně, 15. a 16. dubna.

“Liz Birnbaum se více než tři dekády věnuje tématu prosazování systémových změn, a to z pozice konzultantky, advokační expertky i zaměstnankyně americké vlády. Jsme moc rádi, že někdo s takovouto unikátní kombinací zkušeností přijal naše pozvání do České republiky. Je jasné, že řada věcí je v ČR a USA odlišná, ale zkušenosti Liz a příklady ze Spojených států mohou sloužit jako inspirace pro usilování o společenské změny u nás”, říká k její návštěvě Štěpán Drahokoupil, koordinátor Advokačího fóra Nadace OSF.

Kdo je Liz: 
liz_birnbaum_photo
Liz Birnbaum je ředitelkou advokačního programu a seniorní poradkyní v Arabella Advisors. Poskytuje odborné poradenství pro firmy a neziskové organizace v souvislosti s tématy jako jsou legislativa nebo daně. Liz se více než tři dekády specializuje na veřejné politiky a advokační práci, včetně lobbingu.

Nad rámec zkušeností pro neziskový sektor má Liz rozsáhlé zkušenosti s veřejnými advokačními kampaněmi, a to z pozice advokační expertky i zaměstnankyně státu. Velkou část svého profesního života se zaměřovala na zákony a opatření týkající se přírodních zdrojů, včetně působení na pozici vice-prezidentky pro vládní záležitosti a poradkyni v organizaci American Rivers. Liz také pracovala 10 let pro komise Kongresu USA a pro ministerstvo vnitra. Vystudovala Brown University a práva na Harvard Law School.

Advokační fórum Nadace OSF posiluje hlas občanské společnosti a občanů, aby mohli efektivně a profesionálně prosazovat veřejný zájem. Strategickým partnerem Advokačního fóra je Ashoka Česká republika.

Více o Liz najdete na webových stránkách Arabella Advisors ZDE.

Návštěva Liz Birnbaum je podpořena grantem Velvyslanectví USA v České republice.

Veřejné přednášky Liz Birnbaum – Praha a Brno

Praha – Americké centrum

“Prosazování systémových změn a advokační práce – zkušenosti a inspirace z USA”

Kdy: úterý 16. dubna, 10.00 – 11.30 hodin

Kde: Americké centrum, Tržiště 366/13, 118 00 Malá Strana, Praha

Prosíme vás o registraci ZDE do pondělí 8. dubna včetně.

Brno – Otevřená zahrada

systemova_zmena

“Prosazování systémových změn a advokační práce – zkušenosti a inspirace z USA”

Kdy: pondělí 15. dubna od 13.00 – 14.30 hodin

Kde: Otevřená zahrada, Údolní 33, 602 00 Brno

Prosíme vás o registraci ZDE do čtvrtka 11. dubna včetně.

Brno – Fakult sociálních studií, Masarykova univerzita

ochrana_vodnich_zdroju

Partnerem přednášky je Katedra environmentálních studií, FSS MU

“Jak prosazovat ochranu vodních zdrojů – zkušenosti a příklady z USA”

Kdy: pondělí 15. dubna od 16.00 – 17.30 hodin

Kde: Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií, Joštova 10, 602 00 Brno – místnost č. P52

Prosíme vás o registraci ZDE do pátku 12. dubna včetně. V případě dostatečného počtu míst je možná registrace i na místě.

Přednáška je primárně určena studujícím na FSS Masarykově univerzitě, ale účastníci, účastnice z řad veřejnosti jsou také vítáni.

Účast na přednáškách je bezplatná. Všechny přednášky budou probíhat v anglickém jazyce.

18.4.2019

O prvním vítězi soutěže Novinářská cena 2018 rozhodne veřejnost v online hlasování

Nadace OSF otevřela hlasování na Česko-slovenskou cenu veřejnosti. O cenu se utká 5 vybraných příspěvků z Česka a dalších 5 ze Slovenska. Rady soutěží každého státu vybíraly příspěvky, které měly …

Celý článek

15.4.2019

Známe nominované na Novinářskou cenu 2018

Zveřejňujeme nominace na vítěze 9. ročníku soutěže Novinářská cena 2018. V každé soutěžní kategorii nominovala nezávislá porota 3 autorky či autory s nejlepšími přihlášenými pracemi. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční ve …

Celý článek

9.4.2019

Přijďte se dozvědět o nových grantových možnostech na NGO Market

Už zítra představíme na NGO Marketu nové možnosti grantů pro neziskové organizace.   Do českého neziskového sektoru pomalu a jistě přicházejí “Norské fondy”, správně Fondy EHP a Norska. Neziskové organizace se …

Celý článek

13.3.2019

Odchod na školu byl těžký, ale byl to nejlepší krok v mém životě

Jsem Adriana a stipendistkou Nadace OSF jsem již 4 roky. Pocházím z Broumova, kde jsem absolvovala osmileté gymnázium a v současné době studuji na České zemědělské univerzitě v Praze na …

Celý článek