Podpořte aktivity
Nadace OSF

Podpořte aktivity
Nadace OSF

28.3.2019

Expertka na advokační práci z USA navštíví ČR

V dubnu bychom vás rádi pozvali na několik akcí Advokačního fóra Nadace OSF. Jedná se o sérii akcí s Liz Birnbaum, ředitelkou advokačního programu organizace Arabella Advisors z USA. Akce se budou konat v Praze a Brně, 15. a 16. dubna.

“Liz Birnbaum se více než tři dekády věnuje tématu prosazování systémových změn, a to z pozice konzultantky, advokační expertky i zaměstnankyně americké vlády. Jsme moc rádi, že někdo s takovouto unikátní kombinací zkušeností přijal naše pozvání do České republiky. Je jasné, že řada věcí je v ČR a USA odlišná, ale zkušenosti Liz a příklady ze Spojených států mohou sloužit jako inspirace pro usilování o společenské změny u nás”, říká k její návštěvě Štěpán Drahokoupil, koordinátor Advokačího fóra Nadace OSF.

Kdo je Liz: 
liz_birnbaum_photo
Liz Birnbaum je ředitelkou advokačního programu a seniorní poradkyní v Arabella Advisors. Poskytuje odborné poradenství pro firmy a neziskové organizace v souvislosti s tématy jako jsou legislativa nebo daně. Liz se více než tři dekády specializuje na veřejné politiky a advokační práci, včetně lobbingu.

Nad rámec zkušeností pro neziskový sektor má Liz rozsáhlé zkušenosti s veřejnými advokačními kampaněmi, a to z pozice advokační expertky i zaměstnankyně státu. Velkou část svého profesního života se zaměřovala na zákony a opatření týkající se přírodních zdrojů, včetně působení na pozici vice-prezidentky pro vládní záležitosti a poradkyni v organizaci American Rivers. Liz také pracovala 10 let pro komise Kongresu USA a pro ministerstvo vnitra. Vystudovala Brown University a práva na Harvard Law School.

Advokační fórum Nadace OSF posiluje hlas občanské společnosti a občanů, aby mohli efektivně a profesionálně prosazovat veřejný zájem. Strategickým partnerem Advokačního fóra je Ashoka Česká republika.

Více o Liz najdete na webových stránkách Arabella Advisors ZDE.

Návštěva Liz Birnbaum je podpořena grantem Velvyslanectví USA v České republice.

Veřejné přednášky Liz Birnbaum – Praha a Brno

Praha – Americké centrum

“Prosazování systémových změn a advokační práce – zkušenosti a inspirace z USA”

Kdy: úterý 16. dubna, 10.00 – 11.30 hodin

Kde: Americké centrum, Tržiště 366/13, 118 00 Malá Strana, Praha

Prosíme vás o registraci ZDE do pondělí 8. dubna včetně.

Brno – Otevřená zahrada

systemova_zmena

“Prosazování systémových změn a advokační práce – zkušenosti a inspirace z USA”

Kdy: pondělí 15. dubna od 13.00 – 14.30 hodin

Kde: Otevřená zahrada, Údolní 33, 602 00 Brno

Prosíme vás o registraci ZDE do čtvrtka 11. dubna včetně.

Brno – Fakult sociálních studií, Masarykova univerzita

ochrana_vodnich_zdroju

Partnerem přednášky je Katedra environmentálních studií, FSS MU

“Jak prosazovat ochranu vodních zdrojů – zkušenosti a příklady z USA”

Kdy: pondělí 15. dubna od 16.00 – 17.30 hodin

Kde: Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií, Joštova 10, 602 00 Brno – místnost č. P52

Prosíme vás o registraci ZDE do pátku 12. dubna včetně. V případě dostatečného počtu míst je možná registrace i na místě.

Přednáška je primárně určena studujícím na FSS Masarykově univerzitě, ale účastníci, účastnice z řad veřejnosti jsou také vítáni.

Účast na přednáškách je bezplatná. Všechny přednášky budou probíhat v anglickém jazyce.

31.5.2019

Přidejte se na mezinárodní pracovní setkání programu Active Citizens Fund

Zabýváte se občanským vzděláváním? Chcete pro téma načerpat zkušenosti ze zahraničí? Přihlaste se na Active Citizens Days. Pracovní setkání se bude konat v Oslu ve dnech 9.-11. září 2019 na téma …

Celý článek

17.5.2019

O podporu Nadačního fondu Hyundai se přihlásilo přes 50 projektů

Nadační fond Hyundai uzavřel další kolo grantové výzvy, přihlásilo se přes 50 projektů. Letos poprvé se mohli hlásit žadatelé z celého Moravskoslezského kraje, kde automobilka působí (dříve se podpora soustředila …

Celý článek

14.5.2019

Projekt, který spojuje dárce – Nadační fond Eduzměna

Závažným problémem českého vzdělávacího systému jsou velké rozdíly mezi jednotlivými školami i v rámci regionů. Záměrem Nadačního fondu Eduzměna je podpořit vznik modelu, který v praxi ověří, jak by mohla …

Celý článek

2.5.2019

Novinářská cena za rok 2018

Nadace OSF předala ve čtvrtek 2. května 2019 Novinářské ceny 2018. Již 9. ročník soutěže se konal v předvečer Světového dne svobody tisku. V každé soutěžní kategorii nominovala nezávislá porota …

Celý článek