Ke hvězdám

Datum realizace: 1. 7. 2015 - 15. 12. 2016
Částka: 131000 Kč
Organizace: PURPURA, o.s.

Kopřivnice, město slavného zakladatele továrny na kočáry Ignáce Šustaly a pozdější automobilky Tatra, automobilového konstruktéra Hanse Ledvinky, malíře Zdeňka Buriana, olympionika Emila Zátopka a dalších velkých osobností, je místem pro projekt KE HVĚZDÁM.

Jsme otevřená skupina dobrovolníků různých profesí a zaměření, kteří se rozhodli vytvořit v Kopřivnici první art brut galerii ve střední Evropě pro umělce s autismem nebo jiným duševním onemocněním či mentálním postižením.

K naplnění záměru vytvoření galerie potřebujeme vhodný prostor. Místním architektům se podařilo zachránit před plánovanou demolicí část někdejšího depozitáře muzea Tatry s historickou hodnotou umístěného v městském parku. Společně jsme se rozhodli proměnit tuto zachráněnou část budovy v nové místo setkávání – Galarii Galaxie.

Příběh v Kopřivnici je především o odvaze nadšených dobrovolníků zkvalitnit veřejný prostor bez evropských dotací a probuzení společenského naladění, že rozdílnost mezi lidmi je normální a může být vzájemně obohacující.

Propojme se.