Vítězné aplikace SOD 2016

1. místo

HlidacSmluv.cz

Michal Bláha

Webová aplikace posilující a usnadňující veřejnou kontrolu obchodování státu a místní správy, politiků a forem prostřednictvím analýzy, provázání a obohacení dat z nedávno spuštěného Registru smluv.

2. místo

Mapa Samosprávy

Lukáš Svoboda

Portál slouží k dohledání dokumentů radnic a jejich přehlednému zobrazení v mapě. Jednotlivci, realitní kanceláře, úředníci a zástupci města mohou na portálu jednoduše najít, co je z množství úředních dokumentů zajímá; např. informace o záměru výstavby, prodeje nebo pronájmu obecní nemovitosti.

3. místo

PODEJTO

NEWPS.CZ s.r.o.

Webová aplikace s jasným cílem – usnadnit komunikaci s úřady. Místo pěti webů otevírá uživatel jen jeden a vše vyřeší prostřednictvím datové schránky. Z pohodli domova nebo práce komunikuje kdykoliv s jakýmkoliv úřadem a institucí.

4. místo

Mapy bez bariér

Nadace Charty 77

Webová aplikace, jejímž hlavním posláním je sblížení dat o přístupnosti nejrůznějších objektů. Je využitelná nejen pro hendikepované, ale také pro seniory či rodiče s malými dětmi.

5. místo

Real Reality

Lukáš Marek, Ivo Šmíd, Michal Bernhard, Viliam Elischer

Plugin do webového prohlížeče Chrome, který na realitní stránce zobrazí boční panel s důležitými informacemi o dané oblasti, jako jsou čistota vzduchu, dostupnost MHD anebo hlučnost. Aplikace tak jedním pohledem dokáže podat komplexní přehled o konkrétní lokalitě.

6. místo

Jak volili vaši sousedi

Samizdat s.r.o.

Interaktivní mapa, která podrobně ukazuje, jak lidé volili v jednotlivých okrscích v letošních krajských volbách.

7. místo

Vizualizace dopravy Plzeň

Plan4all z.s.

Webová aplikace zobrazující intenzitu doprav v plzni a uvádějící data do souvislosti se stavebnými pracemi na dvou hlavních dopravních tazích, které spojují centrum města s předměstími.

8. místo

GovData

Octagon.cz s.r.o.

Webová služba poskytující vybraná open data k přímému použití ve webových a mobilních aplikacích. Oproti loňskému roku byla aplikace rozšířená o vyhledávání podle názvu, GPS souřadnic, došlo k aktualizaci zdrojových dat a rozšíření o nové funkce.

9. místo

a12map

Eldar Gabidullin, Andrej Palička, Martin Barus, Karol Kasáš, Viliam Elischer

Webová aplikace poskytující uživatelům vizuální (barevné) zobrazení – mapu, na které můžou vybrat bod A a okamžitě vidět, jak dlouho jim potrvá, než se dostanou pražskou hromadnou dopravu do jakékoliv jiné části města.

10. místo

Zóna

Octagon.cz s.r.o.

Mobilní aplikace umožňující vizuální procházení a vyhledávání v rejstřících. Zobrazuje data podrobně a v souvislostech, zároveň umožňuje sledování oblasti a změn v subjektech, které se v daných oblastech nacházejí. V současnosti jsou podporována sledováním změn názvů, adres a informací o DPH.

10. místo

Můžu dýchat?

NESEHNUTÍ

Webová aplikace, jež sbírá a uveřejňuje data o kvalitě ovzduší v brně a vyhodnocuje je z pohledu dopadu na zdraví různých skupin obyvatel a u různých typů činností. Nabízí taky prognózu vývoje kvality ovzduší pro následující hodiny. Uživatelé rovněž můžou odeslat apel městským politikům pro řešení smogové situace nebo připomínkovat strategické dokumenty.

Cena RedHat pro nejlepší studentskou aplikaci

SPARQLab

Fakulta informatiky a statistiky VŠE v Praze

Webová aplikace sloužící k procvičování dotazovacího jazyka SPARQL. Cílem jednotlivých úloh je zformulovat SPARQL dotaz tak, aby vyhověl textovému zadání. Aplikace využívá propojená data o důchodových statistikách z České správy sociálního zabezpečení.