Výzvy

 

1. Přihlas se na Portál občana a využívej jeho služby.

Na portálu občana můžeš:

  • podávat žádosti na úřady
  • spravovat své údaje v registrech
  • mít pod kontrolou své doklady a dokumenty

Jsme součástí #GeneraceOSF, která sdílí, dostává a umí vracet. Spolu s vámi měníme českou společnost. Ukažme jak. Elektronickou komunikací zamezíme zbytečnému papírování a pomůžeme větší efektivitě v jednání s úřady a institucemi.

 

2. Nauč své blízké využívat digitální služby.

Využíváš digitální služby? Znáš jejich výhody? Inspiruj své okolí! Cílem digitální komunikace např. s úřady je zjednodušení a časová úspora a čas je naše nejcennější komodita.

Jsme součástí #GeneraceOSF, která sdílí, dostává a umí vracet. Spolu s vámi měníme českou společnost. Ukažme jak. Inspirací ostatních k využívání digitálních služeb zefektivníme komunikaci s institucemi a ušetřený čas můžeme věnovat tam, kde je potřeba.

 

3. Přesvědč souseda o výhodách online komunikace s úřady.

Využíváš digitální služby? Ty i celá tvoje rodina? A  co tvůj soused?  Inspiruj další a nemusíš chodit daleko. 

Jsme součástí #GeneraceOSF, která sdílí, dostává a umí vracet. Spolu s vámi měníme českou společnost. Ukažme jak. Inspirací lidí ve vašem blízkém okolí k využívání digitálních služeb zefektivníme komunikaci s institucemi. Příště soused inspiruje zase vás 🙂

 

4. Zveřejni příspěvek na sociálních sítích o digi službách, které rád využíváš.

Využíváš digitální služby? Ukaž to! Ať už je to datová schránka nebo výhody e-dentity. Inspiruj svou bublinu na sociálních sítích a nezapomeň na hashtag #GeneraceOSF!

Jsme součástí #GeneraceOSF, která sdílí, dostává a umí vracet. Spolu s vámi měníme českou společnost. Ukažme jak. Pozitivní inspirace lidí na sociálních sítích je to nejjednodušší, co můžeme udělat.

 

5. Podporuješ neziskovku? Inspiruj lidi okolo sebe, aby se přidali.

Jezdíš do práce na kole? Chodíš pěšky? Sázíš stromy? Staráš se o pořádek ve tvém okolí? Podporuješ znevýhodněné? Ukaž svou pomoc světu! Sdílej své aktivity osobně ve tvém okolí nebo na sociálních sítích, připoj hashtag #GeneraceOSF, další půjdou s tebou!

Jsme součástí #GeneraceOSF, která sdílí, dostává a umí vracet. Spolu s vámi měníme českou společnost. Ukažme jak. Pošlete sněhovou kouli z kopce a strhněte lavinu dobrých skutků, kterou už nikdo nezastaví!

 

6. Jsi aktivní ve spolku nebo sdružení? Motivuj další, ať se připojí.

Když dva dělají totéž, není to totéž. Ať už jsi členem rady rodičů, výboru vlastníků nebo skaut. Ukazuj a sdílej, jak ke své aktivitě přistupuješ. Zajisti popelnici na bioodpad pro celý dům, nebo třeba komunitní kompost. Navrhni osvětovou aktivitu učitelce svých dětí a zvyš jejich mediální gramotnost. Děláš víc? Ukaž to!

Jsme součástí #GeneraceOSF, která sdílí, dostává a umí vracet.  Spolu s vámi měníme českou společnost. Ukažme jak. Váš zájem pomůže lidem ve vašem okolí, aby se přidali.

 

7. Pomohla ti v životě nezisková organizace ve svízelné situaci? Sdílej svou zkušenost s ostatními.

Potřeboval*a jsi někdy pomoci zvládnout těžkou životní situaci? Třeba nemoc, dluhové poradenství nebo zajistit důstojnou smrt pro své blízké? Řekni o tom lidem ve tvém okolí, třeba jim pomůžeš v těžké situaci.

Jsme součástí #GeneraceOSF, která sdílí, dostává a umí vracet. Spolu s vámi měníme českou společnost. Ukažme jak.

 

8. Vnímáš pokles důvěry v nezisk? Ukazuj, kde mají neziskovky nezastupitelnou roli.

Neziskové organizace často pomáhají tam, kde jiné instituce systémově selhávají. Připoj se k nám a staň se tím, kdo bude šířit osvětu o nenahraditelné roli neziskovek.

Jsme součástí #GeneraceOSF, která sdílí, dostává a umí vracet. Spolu s vámi měníme českou společnost. Ukažme jak.