Stáhněte si výběr nejlepších příspěvků soutěže Novinářská cena 2014

| Aktuality | Novinářská cena

Vítězné a nominované příspěvky Novinářské ceny 2014 si můžete volně stáhnout do vašich čteček a tabletů. V e-booku naleznete všechny oceněné texty kategorií psané žurnalistiky a odkazy na příspěvky audiovizuálních a online kategorií.

Elektronická kniha obsahuje vítězný rozhovor Jana Gazdíka se zpravodajem ČT na Krymu Josefem Pazderkou, nominovaný rozhovor, ve kterém redaktorka týdne Lenka Nejezchlebová zpovídala českého zoologa Daniela Fryntu nebo povídání Adély Vopěnkové z Forbesu s úspěšným podnikatelem Daliborem Dědkem. Z nejlepších reportáží si můžete přečíst vítěznou práci Františka Šulce Foxtrot v prachu, ve které popisuje běžný den českých vojáků na misi v Afghánistánu. Tomáš Lindner z Respektu v nominované reportáži Čti Korán, bratře rozporuje stereotypní představy společnosti o teroristech a jeho kolega Petr Třešňák se v reportáži V pravém rohu nebe zaměřuje na emotivní téma způsobu umírání dětí v Česku.

Trefné texty od komentátorů Jana Lipolda z Aktuálně.cz a Adama Černého a Davida Klimeše z Hospodářských novin vám připomenou nejdůležitější společenské a politické momenty loňského roku. Mezi oceněnými texty kategorie Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek naleznete práci redaktora Respektu Ondřeje Kundry Operace Bradáčová. Jaroslav Kmenta z Reportér Magazínu se zaměřil na Kámoše z StB a Magdaléna Sodomková z Lidových novin odkrývala Případ Straus. Pobavit se můžete také nad sériemi kreslených vtipů a karikatur slovenského vítěze Martina SHOOTYHO Šútovce a českých nominovaných kreslířů VHRSTI a Vojtěcha Velického.

V kategoriích audiovizuální žurnalistiky uspěly rozhovory reportérů ČT Michala Kubala, Josefa Pazderky a Jakuba Szántó, kteří dlouhodobě mapovali dění na Ukrajině. Odkazy na jejich výstupy, stejně jako na rozhovor Zuzany Tvarůžkové se členkami Pussy Riot nebo na interview Martina Veselovského s Ivo Rittigem naleznete rovněž ve výběru. Nejlepší reportáž o havířovském nádraží natočil David Macháček. V e-booku najdete odkaz také na nominované reportáže Hotel Rwanda od Roberta Mikoláše a Like a Virgin věnující se fenoménu albánských panen od Lenky Klicperové a Jarmily Štukové. Korupci v českém zdravotnictví odkrývaly vítězky kategorie audiovizuální investigativy Aneta Snopová a Markéta Dobiášová, uspěli také jejich kolegové z Reportérů ČT David Havlík, Michael Fiala a Vladko Omasta, kteří si vzali na paškál OKD a politické šachy a zaměřili se také na Monopol pro Omnipol.

V online kategorii uspěl kolektiv zahraniční rubriky Aktuálně.cz se zpravodajstvím Válka o Ukrajinu očima reportérů. V publikaci naleznete také Volební speciál redaktorů Českého rozhlasu Jana Bočka, Jana Cibulky, Petra Kočího a Marcela Šulka nebo stránky www.datovazurnalistika.cz novinářky Kateřiny Mahdalové.

Všechny formáty ke stažení zde