Nadační fond Hyundai opět podpoří komunitní projekty na Frýdeckomístecku, Novojičínsku a Karvinsku

| Tiskové zprávy | Nezařazené

Praha, 11. března 2016 – Obce a nevládní organizace v Moravskoslezském kraji, zejména na území bývalých okresů Frýdek-Místek, Nový Jičín a v Karviné mohou i letos žádat o podporu u Nadačního fondu Hyundai. Fond opět rozdělí okolo 1 milionu korun na profesionalizaci místních neziskových organizací a na projekty, které přispějí k ochraně životního prostředí a zapojí veřejnost do dění ve svém okolí. Žádosti se přijímají do 11. dubna 2016, grantové řízení spravuje Nadace Open Society Fund Praha.

Nadační fond Hyundai vznikl v roce 2007 na základě dohody mezi společností Hyundai Motor Manufacturing Czech, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Moravskoslezským krajem a organizacemi z tohoto regionu. Jeho cílem je ochrana životního prostředí a rozvoj občanské společnosti.

„Nadační fond Hyundai se zabývá nejen ochranou životního prostředí, ale i transparentností veřejné správy či přístupem občanů k informacím a rozhodování. Přímo tak povzbuzuje a podporuje občany, aby se zasadili o změny ve svém regionu a zlepšili život svůj i ostatních,“ uvedl Robert Basch, ředitel Nadace Open Society Fund Praha, která prostředky Nadačního fondu Hyundai spravuje.

„Fond podporuje projekty, pro které je velmi obtížné sehnat prostředky z běžných zdrojů. Podstatná je i nezávislost fondu na jeho donorovi, kterou zabezpečuje to, že na rozhodování fondu se podílejí občanské organizace,“ dodal Filip Gregor z Ekologického právního servisu, který je předsedou správní rady Nadačního fondu Hyundai.
Loni podpořil Nadační fond Hyundai částkou přesahující jeden milionu korun 15 projektů. Polovina projektů stále probíhá. Finanční podporu získala organizace ČSOP Salamandr, Obec Bystřice i dvě farnosti. Například organizace Purpura v projektu Ke Hvězdám vytváří uměleckou galerii v prostorách muzea Tatry v Kopřivnici, který bude sloužit umělcům s autismem nebo jiným dušením či mentálním onemocněním. Obec Janovice v projektu Mlha zase uskutečnila informační kampaň a zapojila všechny občany do debat o ekologické formě vytápění. Podporu získala také mládež z Asociace turistických oddílů na čištění přístupových cest od odpadků na královnu Beskyd, Lysou Horu.

Kdo a jak může žádat o podporu Nadačního fondu Hyundai, najdete na www.nfh.cz a osf.cz.

Více informací:
Markéta Kráčalíková, koordinátorka Nadačního fondu Hyundai v Nadaci Open Society Fund Praha
E-mail: marketa.kracalikova@nfh.cz / Tel: 602 641 949

Informace pro editory:
Nadační fond Hyundai podporuje rozvoj občanské společnosti v Moravskoslezském kraji, zejména na územích bývalých okresů Nový Jičín, Frýdek-Místek a Karviná. Vznikl v roce 2007 na základě Deklarace porozumění mezi zástupci společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech, Moravskoslezského kraje, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, agentury CzechInvest a občanských sdružení Ekologický právní servis, Půda pro život, Děti Země a Beskydčan. Nadační fond Hyundai v regionu rozdělil již přes 10 milion korun. Grantové výzvy fondu administruje Nadace Open Society Fund Praha.