DÁRCOVSKÁ VÝZVA – Vzdělání pro všechny

| Aktuality | Nezařazené

Program Romských vysokoškolských stipendií v nadaci funguje od roku 2015. Počet kvalitních zájemců se každým rokem zvyšuje – což je na jednu stranu výborná zpráva, na druhou tím pádem rostou i finanční nároky programu.
Proto Vás spolu s úžasnými ambasadory prosíme o pomoc, a to v jakékoli výši příspěvku.

Vybranou částku zdvojnásobí Nadace Albatros, předem moc děkujeme.

Proč byste měli přispět? Čtěte odůvodnění naší “správné pětky” srdcařů, kteří si připravili dárcovské výzvy.

pberky_foto


Pavel Berky: Pomozte jim dokázat velké věci

“Pokud má člověk podporu svého okolí a tím pádem i víru v sebe sama, může dokázat velké věci, být pro společnost přínosem. Koneckonců, jsem toho příkladem :), má sestra taky.”
Pavel je módní návrhář, pochází z malé vesnice na jihu Slovenska. Od dětství ho bavilo kreslení, zájem stát se návrhářem v něm probudila učitelka výtvarné výchovy. Vystudoval oděvní průmyslovku v Trenčíně, několik let strávil také na UMPRUM. Mluví se o něm jako o “naději české módy”.

 

michalm_foto


Michal Mižigár: Vzdělání pro všechny

“Tomuto stipendijnímu programu věřím, proto jsem pro stipendisty něco jako přítel na telefonu. Dodávám jim sebedůvěru, aby se nestyděli za své romství, a naopak je brali jako bonus, se kterým mohou společnost obohatit.”
Michal studuje komparativní historii na Středoevropské univerzitě v Budapešti, předtím dokončil romistiku na FF UK. Dlouhodobě spolupracuje na kulturních a vzdělávacích projektech na podporu romských dětí a mládeže, dále přednáší o romské historii i kultuře. V letech 2017-2018 byl členem Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.

 

niedermayer_foto


Luděk Niedermayer: Vzdělání pro všechny. Romy nevyjímaje

“Žijeme v době a zemi, která se snaží všem umožnit, aby využili své nadání, úsilí a talent. Přesto je mezi námi pořád mnoho těch, co jsou ve společnosti znevýhodněni a naráží na velké problémy již na začátku své cesty.”
Luděk je europoslanec, v jarních volbách skončil s největším počtem preferenčních hlasů. Svým zaměřením je ekonom, v letech 2000-2008 byl viceguvernérem České národní banky.

 

luciep_foto


Lucie Plešková: Cesta za vzděláním – stipendia pro romské vysokoškoláky

“Už pátým rokem se podílím na tomto skvělém programu a vidím, jak neuvěřitelně na sobě romští studenti a studentky pracují. Jejich příběhy jsou různé a často si člověk říká, že to ani není možné, čím si v životě prošli nebo s čím se potýkají.”
Lucie působí v Nadaci OSF na pozici programové manažerky, má na starosti mimo jiné program vzdělávání a romská stipendia. Vystudovala psychologii, dlouhá léta pracuje s dětmi s různými druhy znevýhodnění a jejich rodinami.

 

andreas_foto


Andrea Semancová: Vzdělání pro všechny – startovní čáru máme každý jinde

“(Nejen) v práci se setkávám se spoustou mladých šikovných lidí, ale Romů je mezi nimi poskrovnu – a rozhodně to není tím, že se takoví nenajdou. Jejich cesta za vzděláním je často mnohem náročnější.”
Andrea pochází z Dubí u Teplic, po gymnázium pokračovala na VŠE v Praze, kde už zůstala a našla domov na Žižkově. Už 15 let pracuje ve Fulbrightově komisi, která se zaměřuje na akademické výměny mezi ČR a USA.

 

Pokud chcete studenty podpořit bez toho, že byste volili konkrétní výzvu, můžete to udělat tady.

Pomozte nám změnit budoucnost mladých Romů,
Děkujeme!