DÁRCOVSKÁ VÝZVA – Vzdělání pro všechny

| Aktuality | Nezařazené

Program Romských vysokoškolských stipendií v nadaci funguje od roku 2015. Počet kvalitních zájemců se každým rokem zvyšuje – což je na jednu stranu výborná zpráva, na druhou tím pádem rostou i finanční nároky programu.
Proto Vás spolu s úžasnými ambasadory prosíme o pomoc, a to v jakékoli výši příspěvku.

Vybranou částku zdvojnásobí Nadace Albatros, předem moc děkujeme.

Proč byste měli přispět? Čtěte odůvodnění naší “správné pětky” srdcařů, kteří si připravili dárcovské výzvy.

pberky_foto


Pavel Berky: Pomozte jim dokázat velké věci

“Pokud má člověk podporu svého okolí a tím pádem i víru v sebe sama, může dokázat velké věci, být pro společnost přínosem. Koneckonců, jsem toho příkladem :), má sestra taky.”
Pavel je módní návrhář, pochází z malé vesnice na jihu Slovenska. Od dětství ho bavilo kreslení, zájem stát se návrhářem v něm probudila učitelka výtvarné výchovy. Vystudoval oděvní průmyslovku v Trenčíně, několik let strávil také na UMPRUM. Mluví se o něm jako o “naději české módy”.

 

michalm_foto


Michal Mižigár: Vzdělání pro všechny

“Tomuto stipendijnímu programu věřím, proto jsem pro stipendisty něco jako přítel na telefonu. Dodávám jim sebedůvěru, aby se nestyděli za své romství, a naopak je brali jako bonus, se kterým mohou společnost obohatit.”
Michal studuje komparativní historii na Středoevropské univerzitě v Budapešti, předtím dokončil romistiku na FF UK. Dlouhodobě spolupracuje na kulturních a vzdělávacích projektech na podporu romských dětí a mládeže, dále přednáší o romské historii i kultuře. V letech 2017-2018 byl členem Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.

 

niedermayer_foto


Luděk Niedermayer: Vzdělání pro všechny. Romy nevyjímaje

“Žijeme v době a zemi, která se snaží všem umožnit, aby využili své nadání, úsilí a talent. Přesto je mezi námi pořád mnoho těch, co jsou ve společnosti znevýhodněni a naráží na velké problémy již na začátku své cesty.”
Luděk je europoslanec, v jarních volbách skončil s největším počtem preferenčních hlasů. Svým zaměřením je ekonom, v letech 2000-2008 byl viceguvernérem České národní banky.

 

luciep_foto


Lucie Plešková: Cesta za vzděláním – stipendia pro romské vysokoškoláky

“Už pátým rokem se podílím na tomto skvělém programu a vidím, jak neuvěřitelně na sobě romští studenti a studentky pracují. Jejich příběhy jsou různé a často si člověk říká, že to ani není možné, čím si v životě prošli nebo s čím se potýkají.”
Lucie působí v Nadaci OSF na pozici programové manažerky, má na starosti mimo jiné program vzdělávání a romská stipendia. Vystudovala psychologii, dlouhá léta pracuje s dětmi s různými druhy znevýhodnění a jejich rodinami.

 

andreas_foto


Andrea Semancová: Vzdělání pro všechny – startovní čáru máme každý jinde

“(Nejen) v práci se setkávám se spoustou mladých šikovných lidí, ale Romů je mezi nimi poskrovnu – a rozhodně to není tím, že se takoví nenajdou. Jejich cesta za vzděláním je často mnohem náročnější.”
Andrea pochází z Dubí u Teplic, po gymnázium pokračovala na VŠE v Praze, kde už zůstala a našla domov na Žižkově. Už 15 let pracuje ve Fulbrightově komisi, která se zaměřuje na akademické výměny mezi ČR a USA.

 

Pokud chcete studenty podpořit bez toho, že byste volili konkrétní výzvu, můžete to udělat tady.

Pomozte nám změnit budoucnost mladých Romů,
Děkujeme!

Your Essay Writing Solution is Here! Professional Essay Writing Services: Get the Results You Need Best Writing Essay Services to Achieve Academic Excellence Expert Writing Services to Meet Your Academic Requirements Ensure Essay Success with Professional Writing Assistance