Workshop: Jak vytvořit a realizovat advokační strategii

| Aktuality | Advokační práce

Chcete dosáhnout systémových změn ve společenských tématech, kterým se věnujete? Přemýšlíte, jak efektivně přesvědčovat politiky a političky? Zajímá vás, jak úspěšně do vašich témat vtahovat veřejnost? Pracujete s médii a přejete si, aby se o vás a vaší práci vědělo? Pak je dvoudenní workshop Advokačního fóra Nadace OSF určen právě vám!

KDY: 17. a 18. květen 2023

ČAS: první den 10.00–17.30, druhý den 9.30–16.30 

KDE: Komunitní centrum a zahrada Kotlaska, Nad Kotlaskou I 95, 180 00 Praha 8-Libeň

Přihlašovací formulář vyplňte do 19. dubna včetně.

Pro koho je workshop určen? 

Pro pracovníky a pracovnice velkých i menších nestátních neziskových organizací, formální i neformální občanské iniciativy a aktivní občany a občanky. Z každé organizace nebo iniciativy se mohou zúčastnit dva lidé a organizátor workshopu si vyhrazuje právo finálního výběru. Kapacita workshopu je omezená.

Jak bude workshop vypadat? 

Pod vedením zkušených lektorů si budete moci naplánovat modelovou advokační strategii a plán práce pro svá témata. Vedle teoretického výkladu bude stěžejní součástí workshopu praktický nácvik. Na konci workshopu ponecháme dostatek prostoru pro výměnu zkušeností, dobré (ale i špatné) praxe a tipů jednotlivých účastníků a účastnic. Dále se účastnice a účastníci workshopu seznámí s případovými studiemi / příklady úspěšné praxe.

Co se dozvíte a naučíte?
  • Jak definovat hlavní problém a jeho příčiny
  • Jak si správně stanovit řešení, cíle a strategii pro jejich dosažení
  • Jak identifikovat klíčové hráče, kteří jsou nezbytní pro vaše řešení
  • Připravíte / budete se podílet na přípravě konkrétních modelových advokačních strategií
  • Jak do vašich témat vtáhnout média a veřejnost
Co si z workshopu odnesete?

Zlepšíte se ve strategickém plánování vaší práce a pochopíte, jak k vašemu tématu přitáhnout veřejnost a oslovit média. Budete více rozumět tomu, jak pracují politici a političky i tomu, jak je získat pro vaše řešení. Současně si někteří z vás odnesou i základní plán práce pro vybraná témata. 

V případě otázek pište na e-mailovou adresu olga.havlinova@osf.cz.

Lektoři

Petr Machálek

Petr je spolupracovníkem Advokačního fóra Nadace OSF a konzultantem nevládních organizací v oblasti advokační práce, fundraisingu a organizačního rozvoje. V letech 2007–2012 působil jako ředitel Hnutí DUHA. Založil a vedl koalici Za snadné dárcovství. Dlouhodobě pracuje pro řadu českých i zahraničních organizací v oblasti podpory demokracie, např. Nadace Via, NESEHNUTÍ. Petr externě vyučuje na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Milan Štefanec

Milan se od roku 1989 podílí na činnosti občanských iniciativ, ekologických, lidskoprávních a antifašistických hnutí a iniciativ. Na začátku devadesátých let byl členem hnutí Levá alternativa, později koordinátorem regionálních projektů Hnutí DUHA. V roce 1997 spoluzakládal Nezávislé sociálně ekologické hnutí – NESEHNUTÍ. Je členem Amnesty International. Dlouhodobě se zabývá problematikou obchodu se zbraněmi a jeho vlivu na porušování lidských práv. Zaměřuje se také na podporu participace veřejnosti na rozhodovacích procesech. Ve své činnosti v NESEHNUTÍ se věnuje projektům prosazujícím systémové změny chránící a posilující práva občanů a aktivitám na podporu občanských a grassroots iniciativ v ČR i v zahraničí. Milan je spolupracovníkem Advokačního fóra Nadace OSF a konzultantem nevládních organizací v oblasti advokační práce.