Prague Hacks – víkendový programovací maraton nad otevřenými daty

geohackathonFond Otakara Motejla ve spolupráci s reSITE a StartupYardem představuje Prague Hacks – víkendový programovací maraton s cílem využít otevřená data pro zlepšení kvality života v Praze. Uskuteční se 12 – 14. 6. v Node 5, přihlásit se můžete na http://praguehacks.cz/.

Hackathon je intenzivní workshop, na kterém skupina lidí spolupracuje na projektu založeném na jednoduchém nápadu. Výsledek může mít různou formu – aplikace, webové služby ale třeba i hry. Událost je určena komukoliv, kdo se zajímá o Prahu, nejenom programátorům.

Město Praha skrze Institut plánování a rozvoje poskytne velké množství dat, včetně geografických dat, informací o dopravě, kriminalitě, volbách nebo územním plánu. Účastníci hackathonu přijdou s vlastními nápady, jak tato data co nejlépe využít pro open-sourcové i komerční aplikace. Budou pracovat v týmech složených podle problémů, které je zajímají. Když vloni uspořádal Fond Otakara Motejla podobnou akci, vzniklo za méně než 48 hodin 6 aplikací a analýz, které ukázaly život v metropoli v nových souvislostech.

V pondělí 8. června od 18h se v Node5 uskuteční zahřívací událost, na která budou představena data a technologie, které budou mít hackeři k dispozici a příklady problémů, které mohou otevřená data měst vyřešit.

Sponzory akce jsou IBM, Nadace Vodafone, Microsoft. Společnosti IBM a Microsoft poskytnou účastníkům softwarové licence a hosting v hodnotě stovek tisíc korun. Vybrané projekty dostanou příležitost prezentovat výsledky svojí práce na konferenci reSITE, která proběhne 18. a 19. června. Vybrané nekomerční projekty budou pozvány do Laboratoře Nadace Vodafone. Vybrané komerční získají zrychlený přístup do akceleračního programu StartupYardu s možností seed investice až 280,000 euro.

Více informací a registrace na: http://praguehacks.cz/