Letní česko-slovenská škola Advokačního fóra 2025

Na Letní česko-slovenské škole Advokačního fóra spolu s našimi expertkami a experty vytváříme prostor pro předávání know-how a praktických zkušeností z oblasti plánování advokačních strategií, vedení občanských kampaní, efektivní komunikace, získávání finančních prostředků a mnoho dalšího. Posilujeme schopnost a kapacitu organizací i jednotlivců prosazovat systémové změny a veřejný zájem na lokální, národní i mezinárodní úrovni. 

KDY: 17. -22. srpna 2025

KDE: Resort Ohrada, Vísky 100, 679 33 Vísky u Letovic

REGISTRACE bude spuštěna 3. dubna 2025!

CENA: 8 470 Kč / 340 EUR
Poplatek zahrnuje ubytování, celodenní stravu (s variantou bezlepková, vegan), podporu dvou lektorů, workshopy a besedy se zajímavými hosty. Pokud by pro vás poplatek představoval bariéru, dejte nám prosím vědět prostřednictvím přihlašovacího formuláře a domluvíme se individuálně.

Organizátorem letní školy je Advokační fórum Nadace OSF spolu s organizací VIA IURIS.

Kdo se může přihlásit?

Letní škola je určena pro zkušenější i začínající pracovnice a pracovníky z organizací občanské společnosti, dobrovolnice a dobrovolníky, občansky aktivní jednotlivce a zástupce neformálních iniciativ z České republiky a Slovenska. V případě, že bude počet přihlášených převyšovat kapacitu programu (20 osob), vyhrazujeme si právo výběru.

Co se na letní škole naučíte?
  • vytvářet advokační strategie
  • vést advokační kampaně
  • komunikovat s médii
  • používat umělou inteligenci v advokační práci
  • digitální komunikaci
  • fundraising 
  • základy facilitace
  • dílčí dovednosti podporující týmovou spolupráci
  • rozumět občanské společnosti a aktuálnímu dění 
Program

Zveřejníme brzy. 

„Letná škola bola pre mňa výnimočný týždeň, strávený s množstvom zaujímavých a inšpiratívnych ľudí, nabitá skvelým obsahom. Workshopy boli perfektné, lektori ešte viac. Páčilo sa mi rozvrhnutie programu, kde sa prekrývala práca v skupinách, role play, teória, diskusie. Nabitý program, ale nemala som pocit prevalcovania. Za mňa top!“

  • říká jedna z účastnic Letní česko-slovenské školy Advokačního fóra  2024
Kdo vás bude provázet?

Petr Machálek

Petr je spolupracovníkem Nadace OSF a konzultantem Advokačního fóra. Byl ředitelem Hnutí DUHA a ředitelem občanského sdružení Ratolest Brno. Od roku 2013 působí na „volné noze“ jako facilitátor, konzultant a lektor pro české i zahraniční nevládní organizace a soustředí se mj. na témata spojená s advokační prací a fundraisingem. Externě spolupracuje s Nadací Via jako konzultant pro lokální občanské iniciativy a učí na Katedře environmentálních studií FSS MU v Brně, kde dříve vystudoval sociologii a politologii.

Milan Štefanec

Milan je konzultantem Advokačního fóra Nadace OSF. Od roku 1989 se podílí na činnosti občanských iniciativ, ekologických, lidskoprávních a antifašistických hnutí a iniciativ. Byl koordinátorem regionálních projektů Hnutí DUHA, v roce 1997 spoluzakládal Nezávislé sociálně ekologické hnutí – NESEHNUTÍ. Ve své činnosti v NESEHNUTÍ i mimo něj se věnuje projektům prosazujícím systémové změny chránící a posilující práva občanů a aktivitám na podporu občanských a grassroots iniciativ v ČR i v zahraničí.

Katarína Batková

Katka je v současné době výkonnou ředitelkou nevládní organizace VIA IURIS, která se zaměřuje na zlepšování právního státu a životního prostředí na Slovensku. Vystudovala Právnickou fakultu Trnavské univerzity a doktorské studium mezinárodního a evropského práva v Bratislavě. V minulosti pracovala jako právnička v Centru právní pomoci, v advokátní praxi a v parlamentu se podílela na přípravě legislativních návrhů. Od roku 2015 působí v neziskovém sektoru, nejprve jako ředitelka Rady mládeže Slovenska a aktivně se zapojuje do práce Občanské platformy pro demokracii, která zastupuje zájmy neziskového sektoru vůči vládě.

Štěpán Drahokoupil

Štěpán je programovým manažerem Advokačního fóra. Dříve měl v Nadaci OSF na starosti práci na systémových změnách v inkluzivním vzdělávání, které prosazoval směrem k českým veřejným institucím i mezinárodním organizacím. Je členem správní rady Asistence o.p.s. V Nadaci Via vedl program na přípravu budoucích komunálních politiků. V letech 2007 až 2014 pracoval jako asistent senátora. Má doktorát z politologie z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kde také působil řadu let jako externí pedagog.

Radoslava Krylová

Radka je konzultantkou Advokačního fóra Nadace OSF. Působí také v organizaci NaZemi, kde je členkou facilitátorské skupiny, která provází skupinovými procesy a tím podporuje spolupráci, fungování, komunikaci, smysluplnou participaci lidí a akceschopnost skupin. Na facilitaci ji zajímá možnost usnadnit porozumění mezi lidmi a posilování důvěry a chuti společně růst a tvořit.

Kontakt

Kristina Dědečková

Kristina je koordinátorkou Letní česko-slovenské školy Advokačního fóra. Pracovala v Nadaci Via na programu Nebojme se komunální politiky a jako lektorka v organizaci Demagog, kde vede workshopy o dezinformacích a fact checkingu. Dříve působila jako předsedkyně spolku Mladí občané. V případě dotazů se na Kristinu neváhejte obrátit. E-mail: kristina.dedeckova@osf.cz

Partneři letní školy