Miroslav Kundrata

ředitel strategického rozvoje Nadace Partnerství
LinkedIN

Proč jste souhlasil stát se mentorem programu Stronger Roots a jak to po půl roce mentoringu hodnotíte?  
Ve stadiu mé kariéry, kdy jsem předal výkonné řízení Nadace Partnerství, mohu předat zkušenosti dalším. Je to přirozený vývoj. Navíc organizace, kterou mám čest mentorovat, je velmi potřebná a je z Brna.

Proč si myslíte, že je důležité, aby si neziskové organizace budovaly svůj okruh příznivců?
Ze dvou hlavních důvodů: za prvé, příznivci a jejich počet odrážejí potřebnost organizace pro společnost, dávají jí zpětnou vazbu a sebevědomí, že to, co organizace dělá, lidé potřebují, váží si toho a jsou ochotni to podpořit. A za druhé, příznivci, podporovatelé a dárci jsou základem dlouhodobé stability a finanční udržitelnosti většiny zdravých organizací.

Na jaký problém při budování příznivců vaše organizace nejvíce naráží a jak jim v tom můžete pomoci
Téma “mé” organizace je nesmírně obtížné a nelze pro něj získat podporu většinové společnosti. Identifikovat pozitivní projekty pro změnu postavení romské menšiny a na ně získávat příznivce a dárce je jednou z mála cest, jak prolomit skleněný strop.

Podělíte se s námi o nějakou užitečnou radu, kterou jste své organizaci dal?
Nic zázračného – kolegyním z organizace pomáhá, když mohou o svých záměrech a problémech s někým mluvit. Nejcennější je asi sdílet, jak podobné věci řešíme v Nadaci Partnerství a nabídnout zkratku pro jejich cestu dopředu. Učíme se navzájem.