Pěšky městem

Web: https://peskymestem.cz/
Sídlo: Praha
Mise: Organizace Pěšky městem mění Prahu v bezpečnější a příjemnější místo a hájí chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost.
Na co je zaměřený projekt v programu Stronger Roots: Cílem projektu je provést kompletní rebranding organizace (dříve Pražské matky na Pěšky městem) a přivést k organizaci nové příznivce a dárce. 

Petra Syrová, ředitelka:

Jaká jsou první 2-3 slova, které vás napadnou, když se řekne Stronger Roots?
Pomoc, spolupráce, důvěra.

Co je vaše největší výzva, které ve svém projektu chcete dosáhnout?
Vytvořit aktivní a spolupracující síť sympatizantů a podporovatelů, pro které je důležité téma ochrany a podpory chodců ve městě a kteří budou důvěřovat a fandit tomu, co dělá organizace Pěšky městem.

Co se vám již v projektu podařilo udělat, z čeho máte radost?
Podařilo se nám vytvořit nové logo a web, definovat hlavní principy komunikační strategie i strategie individuálního fundraisingu (které jsou i základem budování sítě příznivců), připravit komunikační plán pro příští rok, vytvořit základy pro „klub dárců“ prostřednictvím tzv. Špacírky, udělat si pořádek v našich spolupracovnících a podporovatelích prostřednictvím jejich segmentace, zdokonalit se v používání Mailchimpu a uspořádat jeho databáze, přenastavit interní procesy v organizaci, začít budovat „chodeckou platformu“ prostřednictvím projektu Chodci sobě (zasíťování aktivních spolků na mapě). Zaškolili jsme dvě spolupracovnice (protože jedna nám mezitím otěhotněla :)) v základech vztahového dárcovství, přijali kolegyni na PR. A díky seminářům jsme si rozšířili obzory v mnoha oblastech.

Jaký je nejlepší tip, který jste dostali od svého mentora/mentorky?
Méně je někdy více.