[PANDEMIC] Open Data Expo 

Open Data Expo je největším veletrhem otevřených dat v České republice. Letos v Praze pořádáme k termínu Mezinárodního dne otevřených dat už 6. ročník veletrhu, který je tradičně spojen s konferencí k k jejich efektivnímu využívání pro kvalitní řízení státu.

Tématem letošního ročníku je práce s daty v době krize. Pandemie COVID-19 odkryla slabiny v datové správě státu – informace jsou sbírány a spravovány nesystematicky a nekvalitně, nejsou jednoduše dostupné a chybí jim vzájemné propojení. A to v době, kdy je nutné rozhodovat se na základě faktů, důkazů a kvalitních datových analýz.

Kdy: 8. března 2021 od 9:00 – 16:00 

Kde: CAMP – Centrum architektury a městského plánování (online přenos)
Téma: potřeba a využití dat v době krize 
Pro koho: Akce je určena zástupcům z řad veřejné správy, akademie, byznysu a nevládních neziskových organizací.
Registrace: účastníci se mohou registrovat přes tento odkaz
Registrace vystavujících: vystavující se mohou registrovat přes tento odkaz. Pro neziskový sektor je účast zdarma, ale za podporu budeme moc rádi. 
Hlavní řečníci a řečnice: Anne Moen z norského Institute of Health and Society a Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy

Cílem letošního Open Data Expo je představit práci s daty jako klíč k řešení komplexních
společenských krizí a přinést příklady ze zahraničí. Otevřít téma digiceutiky a digitální terapie (přístupů moderní medicíny, které léčí nebo pozitivně působí na lidské zdraví prostřednictvím informací) a téma digitalizace zdravotnického systému s důrazem na přínos pro veřejnost. Zviditelnit přínos otevřených dat, transparentnosti a širokého přístupu k informacím v digitálním věku.

Jak bude akce probíhat: Akce bude natáčena v CAMPu – Centru architektury a městského plánování a bude vysílána v reálném čase online. Vstup na akci bude podléhat registraci. Veletrh proběhne ve virtuálním prostředí – každý vystavující bude mít svou vlastní online místnost, kam může pozvat zájemce o prezentaci.

Podrobný program, řečníci, vystavovatelé

 

Partneři akce: 

   

 

Mediální partneři: 
 

Expo dále podpořili: Ministerstvo průmyslu a obchodu – The Country For The Future, Ministerstvo vnitra České republiky, Magistrát hlavního města Prahy, Magistrát města Brna a Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR