Muzika pro kostelní myši

Datum realizace: 1. 7. 2018 - 10. 4. 2019
Částka: 160000 Kč
Organizace: Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Orlové

Historie Orlové sahá do 13. století. Přesto v Orlové nenajdete skoro žádné památky, protože stará část města byla obětována těžbě uhlí. Husův dům (Českobratrská církev evangelická) v Palackého ulici je jedním z mála zbývajících fungujících objektů.
V rámci projektu chceme oživit Husův dům a jeho okolí hudbou a hudebními aktivitami. Chceme uspořádat několik zajímavých koncertů a pozvat na ně lidi ze sídliště, aby se seznámili s touto málo navštěvovanou částí města. Chceme otevřít prostory mladým lidem, aby zde mohli podnikat své hudební experimenty (nabízíme jim vybavenou zkušebnu), a také se v hudbě (zvláště moderní) vzdělávat – chystáme pro ně workshopy hraní na nástroje (bicí, baskytara, kytara, klávesy), zpěvu a zvukaření, případně zpracování hudby v počítači.
Chceme také více využít moderní hudbu při bohoslužbě a na farní zahradě vytvořit odpočinkovou zónu pro účastníky zmíněných akcí, případně pro pořádání menších akcí venkovních.
Pro tyto akce potřebujeme doplnit vybavení (nástroje a aparaturu), vybavení odpočinkové zóny (přístřešek, lavičky a stoly), honoráře pro muzikanty a lektory workshopů; samozřejmě také musíme akce vydatně propagovat